ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

زمان طلایی برای عملكرد مثبت كاردرمانی در مبتلایان به سكته مغزی، قبل از شش ماه است

مدیر گروه كاردرمانی دانشكده توانبخشی تهران گفت: زمان طلایی برای عملكرد مثبت كاردرمانی در افرادی كه دچار سكته مغزی شده اند، تا قبل از شش ماه است اما پس از گذشت شش ماه خدمات كاردرمانی در مدت زمان طولانی تری اثربخش خواهد بود.

  ' افسون حسنی مهربان' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا درباره عملكرد كاردرمانی در درمان بیماری ها، افزود: كاردرمانی در بازگشت بیماران مبتلا به سكته مغزی به زندگی بسیار تاثیرگذار است چرا كه سكته مغزی عملكرد فوقانی و تحتانی بدن را تحت الشعاع قرار می دهد و با انجام كاردرمانی می توان این عملكرد را بازیابی كرد.

 

 وی اضافه كرد: افرادی كه دچار سكته مغزی می شوند، نیمه ای از بدن آنها فلج می شود و قادر به انجام كارهای روزمره نیستند كه در كاردرمانی سعی می شود سطح عملكرد قبلی فرد بازگردانده شود تا فرد قادر به انجام فعالیت های روزانه باشد.

 

مدیر گروه كاردرمانی دانشكده توانبخشی گفت: یكی از ابزارهایی كه برای بازگشت عملكرد مغز انجام می شود ابزار 'فیبس' مخصوص حركات مچ دست است.

 به گفته وی، صفحه كلید و پیچ از دیگر ابزارهایی است كه به بیمار كمك می كند تا كارهای شخصی خود را در طول روز بتواند انجام دهد.

 مهربان با اشاره به عملكرد دستگاه 'پردو پك بورد' افزود: این دستگاه برای ارزیابی و تمرین حركات ظریف دست است و پیشرفت بیمار از طریق این دستگاه سنجیده می شود.

 مهربان به ارائه خدمات كاردرمانی به بیماران روانی افسردگی، اسكیزوفرنی و اوتیسم در كودكان اشاره كرد و گفت: خدمات كاردرمانی باعث بازگشت بیمار به اجتماع می شود و خانواده بیمار كمتر در معرض فشار قرار می گیرد.

آدرس

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری، دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، انجمن علمی کاردرمانی ایران

تماس با ما

پست الکترونیک info@irota.ir 

 تلفن: 22262450 - 021 

حقوق سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به انجمن علمی کاردرمانی ایران می باشد و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است .