ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ﻣﻮﺍﻓﻘﺖ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﺑﺎ ﭘﻮﺷﺶ ﺑﻴﻤﻪﺍﯼ ﺧﺪﻣﺎﺕﻣﺎﻣﺎﻳﯽ

emami razaviمعاون درمان وزارت بهداشت با اعلام موافقت وزارت بهداشت با پوشش بيمه‌ای خدمات مامايی گفت: ‌تعرفه زايمان طبيعی برای ماماها و متخصصان زنان يکسان می‌شود.

 حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهارداشت: يک مقطعی افزايش تربيت ماما داشتيم و از حدود 7 ، 8 سال پيش وزارت بهداشت وارد مديريت موضوع شد و تعداد ماماها را تحت کنترل گرفت و اشتغالزايی کرد تا تعداد قابل توجهی از ماماها مشغول کار شوند.

 وی ادامه داد: نمی‌توانيم بگوييم اکثريت فارغ‌التحصيلان حوزه مامايی در اين حوزه مشغول به کار هستند ولی اگر برنامه پزشک خانواده شهری اجرا شود. از ماماها برای ارائه خدمات الکترونيک درمانی تعداد زيادی جذب می‌شوند.
وی در پاسخ به اين پرسش که آيا اين امکان که ماماها بتوانند در دفترچه بيمه برای تجويز يک سری مسائل مربوط به حوزه کاری‌شان انجام دهند،‌وجود دارد گفت: اين مسئله در دستور کار شورای عالی بيمه است و ما موافقت خود را برای اين امر اعلام کرديم و فقط بيمه‌ها بايد به اين مسئله تمکين کنند که نياز به پيگيری دارد و ما پيگيری می‌کنيم.
وی در پاسخ به اينکه برخی متخصصان زنان، مادران باردار را به سمت سزارين سوق می‌دهند و زايمان طبيعی هم در صورت وقوع به دست خود متخصصان زنان انجام می‌شود گفت: ما اصلاحيه داده‌ايم و به شورای عالی بيمه پيشنهاد کرديم تا تعرفه انجام زايمان طبيعی بين متخصصان زنان و زايمان و ماماها تفاوتی نداشته باشد و اگر به تصويب برسد به هدف اصلی مان يعنی مراقبت اوليه دوران بارداری و زايمان توسط ماماها می‌رسيم.

 

آدرس

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری، دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، انجمن علمی کاردرمانی ایران

تماس با ما

پست الکترونیک info@irota.ir 

 تلفن: 22262450 - 021 

حقوق سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به انجمن علمی کاردرمانی ایران می باشد و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است .